Eşti "vinovat" de ceea ce ti se întîmplă

In jos

Eşti "vinovat" de ceea ce ti se întîmplă

Mesaj  Meneopol la data de Joi Sept 10, 2009 5:58 pm

De două sau trei ori pe an, la date fixate anterior (deci ştiute din timp) posturile de radio sînt "măsurate" în audienţă. Funcţie de aceste măsurători, sondaje, audienţe, un post de radio îşi va vinde mai tîrziu timpii de antenă, spaţiul publicitar. Aşadar posturile de radio, în perioadele acestea îşi atrag audienţa cum se pricep mai bine: unele cu muzică, altele cu programe speciale, unele cu premii super atractive. Să nu rămîi surprins dacă într-o perioadă de timp, concomitent, pe mai multe posturi de radio se desfăşoară concursuri interesante iar după acestea se aşează o linişte suspectă. Aceasta este lumea în care se vînd secundele, dacă eşti "ascultător" eşti parte din ea, fără tine radioul s-ar închide. Să nu te simţi jignit dacă eşti manipulat, în mare parte este vina ta. Dacă mîine ai spune "nu" televizorului, radioului, telefonului... ai descoperi un nou tip de libertate: libertatea de a descoperi.

Tu chiar vrei să fii liber?

Cu respect,
Meneopol Ofticatu
(www.pionezadintrefese.ro)

Meneopol
Vizitator

Sus In jos

ca de obicei

Mesaj  Admin la data de Lun Sept 14, 2009 11:11 am

ca de obicei Meneopol a scris la obiect, asa cum scrie si pe www.pionezadintrefese.ro. Apropo de subiect, auzisem si eu despre asta, cum ca acuma se face analiza popularitatii , sora mea lucreaza la TVR Cj, am intrebat-o si pe ea si mi-a confirmat.
Admin
Admin

Data de înscriere : 26/01/2009
Varsta : 49
Localizare : cluj

Vezi profilul utilizatorului http://sunetul-secret.orgfree.com

Sus In jos

Credeam ca sint singurul nebun...

Mesaj  Meneopol Ofticatu la data de Lun Sept 14, 2009 12:26 pm

bounce Începusem să cred că sînt singurul nebun de pe planetă, e bine că mai confirmă cineva teoria mea. Dar, după cum ştiţi şi după cum am încheiat scurtul articolaş, problema nu e la ei ci la noi. Noi trebuie să ne administrăm timpul în aşa fel încît... să nu mai uităm de cei dragi, de exemplu. Aşa că... deschideţi ochii şi urechile doar pentru ce merită!
Meneopol Ofticatu

Data de înscriere : 09/09/2009
Varsta : 42
Localizare : Galati

Vezi profilul utilizatorului http://www.pionezadintrefese.ro

Sus In jos

Re: Eşti "vinovat" de ceea ce ti se întîmplă

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: